Modlitwa Różańcowa na Pielgrzymkę Maturzystów 2023

- Dokument dodano 2015-08-31, oglądany 4278 razy -

 
 

 

                                         ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE

 

 

Uwagi dla prowadzącego: Tekst należy bardziej czytać „sercem”, czytać z dużym wyczuciem akcentu logicznego, nie sugerować się tyko składnią zdań.

 

TAJEMNICA  I ─ ZMARTWYCHWSTANIE  JEZUSA

 

            Zmartwychwstał, to pierwsze słowa tej tajemnicy. Co to oznacza dla mojego i twojego życia.

Zmartwychwstać dla ciebie, mój chłopcze, moja droga dziewczyno, to otworzyć umysł i serce, i pozwolić Bogu mówić do siebie. Zmartwychwstać ─ to pytać Mistrza z Nazaretu ─ Nauczycielu co mam czynić aby moje młode życie było sensowne, nie zostało zmarnowane.

 

Zmartwychwstać ─ to znaczy także opuścić grób ciasnoty własnych myśli i pytać Jezusa: Panie...pokaż mi drogę mego powołania, do małżeństwa, kapłaństwa, zakonu, ... powołania do samotności?

Jeśli chcesz być uczniem Jezusa, musisz pytać o to Mistrza, by nie wpaść w getto tylko własnych sądów, bo to oznacza wpaść we własny grób, nie rozumieć głębi życia.

 

Módlmy się z Matką Jezusa za młodych ludzi poszukujących sensu życia i swego powołania.

 

TAJEMNICA  II ─ WNIEBOWSTĄPIENIE  JEZUSA

 

            Pewien chłopiec opowiadał mi, jak przerażeni byli jego rodzice, kiedy im oświadczył, że wstępuje do Seminarium Duchownego. On był kwitnący radością, że znalazł drogę życia, czuł się jakby w niebo wstąpił, tymczasem tato i mama czuli się, jakby zeszli na dno piekła. Mieli dla niego inny plan. Doszło do sprzeczki, rodzice się go wyrzekli.

 

Wierność swemu sumieniu i powołaniu kosztuje. Obojętnie czy to będzie jak powołanie tego chłopca, który dziś jest księdzem, czy powołanie do ojcostwa, macierzyństwa ... najważniejsze w tym wszystkim: pytaj Jezusa o drogę dla Ciebie. Z Nim ją znajdziesz, poczujesz jakbyś w niebo wstępował.

 

Módlmy się z Najświętszą Panienką za chłopców i dziewczęta, powołanych do małżeństwa, o łaskę założenia kochającej się rodziny.

 

TAJEMNICA III ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO NA UCZNIÓW JEZUSA .

 

            Ewangelista Jan zapisał słowa Jezusa:  „Nie wyście Mnie wybrali ale Ja was wybrałem”. To mocna prawda, to Jezus powołuje, i wybiera świadków swej Ewangelii. I wcale mu nie przeszkadza, że ktoś do tej pory był robotnikiem, rybakiem, inżynierem, lekarzem, biznesmenem. To On powołuje i wybiera .

Ale jak poznać, czy zostałem powołany. Odpowiedź jest prosta: słuchaj głosu sumienia, w którym Duch Święty mówi do Ciebie, nie lękaj się dyskutować o tym ze swoim ulubionym spowiednikiem, módl się, aby Duch Jezusa pomagał Ci głęboko penetrować tajemnice twego serca. Tak tam na dnie słyszy się to wezwanie.

 

Módlmy się z Matką Pięknej Miłości, za młodych zamkniętych na głos Jezusa, słuchających głosu zła, który nie prowadzi ku pięknej miłości i odpowiedzialnemu życiu.

 

TAJEMNICA  IV  ─ WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ PANIENKI

 

            U Boga jest nagroda za piękne życie. Ta nagroda jest dla ciebie Tomku, Pawle, Małgosiu, Moniko, Aniu, jest w zasięgu twej ręki. Piękne i mądre życie też jest darem, ale niestety można go utracić. Przed jego utraceniem Pan ostrzega nieustannie. Może bowiem człowiek przyjąć „jarociński” styl życia, styl zadymy, anarchii, narkotyku, alkoholu, nieodpowiedzialnej miłości, przemocy, traktowania życia jak gumę do żucia, zejść do życia na poziomie tylko instynktów. Ale może też przyjąć ten styl, który znaczą słowa: odpowiedzialny, myślący, wrażliwy, otwarty na sprawy wiary, Boga, stawiający sobie jasne i mądre cele w życiu, mający ideały dla których żyje i pogłębia swoją osobowość. Dla takich młodych, już tu na ziemi rozpoczyna się małe wniebowzięcie. Robercie, Andrzeju, Kasiu, Justyno, Halino, czy chcesz do nich dołączyć?

 

Módlmy się z Maryją za młodych ludzi przeżywających gorycz odrzucenia, uciekających w świat ułudy, by tam znaleźć odrobinę wolności. Niech Jezus sam przytuli ich do swego Serca, uleczy tajemne rany ich duszy.

 

TAJEMNICA V─ UKORONOWANIE MARYI NA KRÓLOWĄ NIEBA I ZIEMI.

 

Takie jest moje i Twoje przeznaczenie – otrzymać koronę z ręki samego Boga. Przeskakując próg śmierci, nie wpaść w nicość, lecz spotkać Pana, którego teraz rozpoznajesz w łasce wiary. Te ostateczne, wspaniałe przeznaczenie potrzebują człowieka, który zechce je innym ludziom głosić, zapalając światła nadziei. Tak jak robił to Jezus w gronie dwunastu uczniów, a potem, jak sam wiesz, całemu światu. Tak jest do dziś. Człowiek bowiem choruje na brak miłości, przeżywa syndrom pustki życia, i lęka się śmierci. Obaj intuicyjnie przeczuwamy, że tylko Jezus może to przemienić. Ale Mistrz z Galilei przyjął zasadę posługiwania się ludźmi. Dlatego jeśli odkrywasz, że Jezus zaprasza Cię do grona Apostołów, zachęcam Cię, przyjmij Jego zaproszenie. Niech to wystarczy, nie powiem nic więcej, są bowiem sprawy, które dalej mogą się dokonywać już tylko między Tobą a Chrystusem. To wasza tajemnica.

 

Módlmy się z Maryją za nas tu obecnych, za wszystkie sprawy, które znane są tylko Jezusowi i Tobie.

 
 
Dokument jest dostępny w:

Autorzy dokumentu: -

Słowa kluczowe: -